День української писемності та мови.
День української писемності та мови — свято розвитку державної мови, яке відзначається у нас, в Україні, 27 жовтня у пам’ять про Нестора Літописця — монаха Києво-Печерської лаври. Вважається, що саме він є автором першої писемної історії українських земель — «Повісті минулих літ».
Свято нагадує про давність української мови (формуватися почала у VІ столітті і цей процес тривав до ХVІ ст), яка є єдиною державною, про історію її абетки, розповідає про розвиток української писемності; це одна із найбагатших і наймилозвучніших мов світу. Рідна мова утворює невидимий звʼязок між усіма поколіннями минулого та майбутнього.
Одна із традицій цього свята — Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Цьогоріч його писали напередодні, 25 жовтня, ювілейний 25 раз, українці не лише в Україні, а й в усьому світі. Авторкою Радіодиктанту «Магія голосу» стала українська письменниця, поетеса, публіцистка Оксана Забужко. А читцем — Павло Вишебаба — військовий, музикант та екоактивіст. Мета радіодиктанту — обʼєднати якомога більше людей і популяризувати українську мову.